چگونه وقت سفارت ایتالیا را بگیریم

چگونه وقت سفارت ایتالیا را بگیریم

در چند ماهه اخیر ممکن این این سوال که چگونه وقت سفارت ایتالیا را بگیریم برای بسایری از متقاضیان وقت سفارت ایتالیا به وجود آمده باشد.دانستن اینکه چگونه وقت سفارت ایتالیا را بگیریم ممکن است به تنهایی کمکی به گرفتن وقت سفارت ایتالیا نکند چون به دلیل تقاضای بسیار بالایی که دارد سرعت پر شدن وقت سفارت ایتالیا بسیار بالا می باشد. متقاضیانی که نیازمند گرفتن وقت سفارت ایتالیا برای خود ویا اقوام خود جهت درخواست ویزای ایتالیا هستند می توانند با مطالعه این مطلب به راحتی برای گرفتن وقت سفارت ایتالیا اقدام نمایند.

آموزش گرفتن وقت سفارت ایتالیا

آموزش گرفتن وقت سفارت ایتالیا

باید درگام نخست وارد سایت سفارت ایتالیا به آدرس زیرhttps://www.italianembassy.ir  شده  و با توجه به نوع ویزای درخواستی، اقدام به گرفتن وقت سفارت ایتالیا بصورت آنلاین باشند؛ ویزای ایتالیا به سه صورت ویزای  توریستی ، تجاری ، توریستی خانوادگی می باشد.

 • وقت توریستی: متقاضیانی که بعنوان یک گردشگر توریستی قصد مسافرت به ایتالیا را دارند و یا بوسیله دعوتنامه ای ازطرف خویشاوندان به جهت ملاقات با اقوام ودوستانی که ساکن ایتالیا هستند متقاضی سفر به ایتالیا می باشند ویزای آنها درگروه ویزای توریستی می باشد.
 • وقت تجاری: متقاضیانی که دارای دعوتنامه ی رسمی تجاری از جانب شرکت یا سازمان خاص ایتالیایی هستند ویزای آنها درگروه ویزای تجاری می باشد.
 • وقت توریستی خانوادگی: متقاضیانی که به همراه خویشاوندان خود قصد مسافرت به ایتالیا را دارند ویزای آنها درگروه ویزای توریستی خانوادگی می باشد.

متقاضیان درصورت انتخاب کردن یکی از گزینه های نامبرده ی فوق، باید اطلاعات شخصی خود را که شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره پاسپورت، ماه و سال انقضای پاسپورت خود می باشد را با دقت بصورت لاتین درفرم موردنظر درسایت وارد نمایند.

درگام بعدی باید شماره موبایل معتبری جهت دریافت پیامک ارسالی ازجانب سفارت وارد شود. درمرحله پیش رو متقاضی بعد از ارسال فرم مربوطه، ایمیلی ازطرف سفارت دریافت می کند که ایمیل مربوطه حاوی لینک فعالسازی ورود به سایت می باشد و دراین مرحله متقاضی باید کد ارسال شده به شماره موبایل خود را درصفحه وارد نماید.

درگام بعدی می توانیم با انتخاب کردن گزینه ی Attach photo تصویر مورد نظرمان را بارگذاری کنیم و با تایید کردن گزینه ی پذیرش قوانین سایت به صفحه ای انتقال داده می شویم که درآن امکان تغییر رمزعبور نیز وجود خواهد داشت.

از این پس متقاضیان با وارد کردن آدرس ایمیل و کلمه عبورشان می توانند وارد صفحه شخصی خود شده و برای رزرو کردن تاریخ و ساعت مورد نظرنخست شماره موبایل و پاسپورت خود را وارد نمایند و با انتخاب کردن گزینه ی Make your Reservation درصفحه ی تقویم، زمان های مورد نظری را که بارنگ سبز ونارنجی نشان داده شده است  را انتخاب نمایند.

متقاضیانی که موفق به دریافت وقت مصاحبه شده اند باید درتاریخ مشخص شده برای انجام مصاحبه  حضوری وانگشت نگاری با مدارک مورد نیاز( مدارک نامبرده دربخش مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا  ) برای مصاحبه حضوری با افسر مربوطه به سفارت مراجعه کنند؛ لازم به ذکراست که فرآیند گرفتن وقت سفارت ایتالیا معمولا بین ۱۵ تا ۴۵ روز بطول خواهد انجامید.

نکته قابل توجهی که در جواب سوال چگونه وقت سفارت ایتالیا را بگیریم وجود دارد این است که گرفتن وقت سفارت ایتالیا لحظه ای بوده و در برخی موارد کمتر از ۱۰ ثانیه وقتها پر شده و حتی فرصت کلیک کردن روی لینک رزرو وقت برای مسافر وجود نخواهد داست. از این رو متقاضیانی که زمان ودانش کافی برای گرفتن وقت مصاحبه ندارند می توانند با کارشناسان ما تماس بگیرند تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به اخذ وقت سفارت ایتالیا آنها اقدام نمایند.

نکته مهم: متقاضیان عزیز لازم است در روز مصاحبه و در طی پاسخگویی به سوالات افسر، آرامش خود را حفظ نموده  و بدرستی وبدون حاشیه به سوالات افسر پاسخ دهند؛ همچنین لازم است که متقاضیان در روز مصاحبه مدارک معتبری را با خود همراه داشته باشند که بیان کننده هدف آنها از سفر به ایتالیا باشد واثبات کند برگشت متقاضی به کشور مبدا قطعی است.

 

6 پاسخ
 1. محمدرضا نصیرزاده
  محمدرضا نصیرزاده گفته:

  باسلام و وقت بخیر..من قصد اردواج با خانمی ساکن ایتالیا را دارم..ایا در صورت ارسال مدارک به ایشان..میتواند به صورت غیر حضوری به توسط وکیل گواهینامه ازدواج صادر کند؟ودر صورت امکانپذیر بودن این امرچه نوع ویزایی را باید درخواست کنم؟ممنونم از پاسخگویی شما.

  پاسخ
 2. حسين
  حسين گفته:

  سلام براي وقت گرفتن يك خانواده ٤ نفره با دو بچه دختر كوچك آيا بايد براي هريك از نفرات جداگانه ثبت نام و درخواست وقت شود؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *