ویزای فرانسه

ویزای فرانسه

متقاضیانی که کشور فرانسه را برای مسافرت خود انتخاب می کنند می بایست با توجه به هدف خود از مسافرت به فرانسه نسبت به اخذ یکی از گروه های ویزای فرانسه اقدام نمایند.به یاد داشته باشید که گرفتن ویزای فرانسه مستلزم داشتن وقت سفارت فرانسه می باشد.

ویزای فرانسه

انواع ویزای فرانسه

متقاضیان مسافرت به کشور فرانسه باید در وهله ی اول با مراجعه به سایت سفارت فرانسه درایران نسبت به اخذ یکی از ویزاهای کوتاه مدت، بلند مدت و ویزای ترانزیت فرودگاهی اقدام نمایند؛ بدین منظور باید یکی از فرم های درخواست ویزای کوتاه مدت، بلند مدت و ترانزیت را از سایت دانلود ونسبت به تکمیل آن اقدام نمایند .

 • ویزای کوتاه مدت: متقاضیان جهت سفرهای شخصی یا جهانگردی- سفرهای ماموریتی وتجاری- دیدار از خویشاوندان برای دوره ی کوتاه مدت – تحصیلات دانشگاهی و مواردی مثل معالجات پزشکی، کارآموزی و دوره های آموزشی حرفه ای می بایست نسبت به تهیه ی ویزای کوتاه مدت اقدام نمایند.
 • ویزای بلندمدت: متقاضیانی که در دسته گروه های دانشجویی با مدت طولانی هستند و یا دارای اعضای خانواده فرانسوی مثل همسرفرزند و.. می باشند یا جهت انجام تحقیقات علمی قصد مسافرت به فرانسه را دارند می بایست نسبت به تهیه ی ویزای بلند مدت اقدام کنند.
 • ویزای ترانزیت فرودگاهی: ویزای ترانزیت بین المللی (VTA) اجازه ی ورود به محوطه ترانزیت بین المللی فرودگاه هنگام توقف هواپیما یا هنگامی که قصد داریم بین دو هواپیما سوار هواپیمای جدید شویم  را به مسافر می دهد.

متقاضیانی که قصد سفرهای تفریحی به کشور فرانسه را دارند یا جهت دیدن اعضای خانواده به فرانسه مسافرت می کنند باید نسبت به تهیه ویزای توریستی یا گردشگری فرانسه اقدام نمایند، که در اینصورت در روز مصاحبه با توجه به تصمیم سفارت و نوع درخواستی که متقاضی داده است مدت اعتباری برای ویزای توریستی وی درنظر گرفته می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه

متقاضیان مسافرت به کشور فرانسه در زمان وقت سفارت تعیین شده جهت مصاحبه حضوری باید در سفارت علاوه بر فرم تکمیل شده درخواست ویزای فرانسه مدارک زیر را نیز به همراه داشته باشند:

 • شناسنامه
 • اصل وکپی گذرنامه ای که دارای اعتبار حداقل ۶ ماه بعد از پایان اعتبار تاریخ درخواستی ویزا باشد.
 • عکس رنگی ۴*۶ با پیش زمینه سفید و بصورت تمام رخ
 • مدارکی مبتنی بروضعیت شغلی متقاضی که شامل ترجمه ی مدارک حکم کارگزینی برای کارمندان دولتی، گواهی اشتغال به کار در بخش های خصوصی برای بخش های خصوصی، کارت دانشجویی بین المللی و کارت مربوط به اعضای هیئت علمی برای دانشجویان واعضای هیئت علمی دانشگاه ها و ترجمه ی جوازکسب وکارت بازرگانی برای مشاغل آزاد خود را به همراه داشته باشند.
 • شرح عملیات آخرین گردش حساب بانکی
 • اصل و کپی از اسناد ملکی مبتنی بر وضعیت و تمکن مالی فرد متقاضی به همراه ترجمه مدارک
 • اصل و کپی فرم بیمه مسافرتی
 • اصل و کپی بلیط هواپیما که تاریخ رفت و برگشت آن به فرانسه درج شده باشد.
 • مدارک مربوط به رزرو هتل برا ی مدت زمان اقامت

متقاضیان جهت  تشکیل پرونده و بررسی کردن مدارک اخذ ویزا باید برای درخواست ویزای کوتاه مدت مبلغ ۶۰ یورو- ویزای بلند مدت اقامتی مبلغ ۹۹ یورو- ویزای بلند مدت برای تحصیلات دانشگاهی مبلغ ۵۰ یورو پرداخت کنند ضمنا هزینه دریافت شده  قابل برگشت هم نمی باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه

همانطوریکه در بالا اشاره کردیم ویزای توریستی برای افرادی که قصد سفرهای تفریحی یا دیدار خانوادگی از فرانسه به مدت سه ماه را دارند برای متقاضیان صادر می شود .متقاضیان جهت اخذ ویزای توریستی باید با مدارک و اسناد معتبر سفارت فرانسه را متقاعد کنند که به کشور ایران باز خواهند گشت ، مدارکی که باید جهت اخذ ویزای توریستی فرانسه در وقت سفارت ارائه شود شامل مدارک لازم جهت اخذ ویزای فرانسه به همراه ارائه فرم دعوتنامه می باشد. دعوتنامه نامه ی ارسال شده از طرف یکی از وابستگان و خویشاوندان شخص متقاضی در کشور فرانسه می باشد که به جهت دعوت کردن فرد برای بازدید و گردش برای وی ارسال می شود.

آدرس سفارت فرانسه :

جهت مصاحبه حضوری متقاضیان باید به سفارت فرانسه واقع در تهران، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک ۶۴-۶۶ مراجعه نمایند.

متقاضیان برای دریافت گذرنامه و جواب ویزا می توانند روزهای یکشنبه تا چهارشنبه ازساعت ۱۴-۱۵ عصر به جز روزهای تعطیل به محل سفارت فرانسه درتهران مراجعه کنند.

شماره تماس سفارت فرانسه :۶۴۰۹۴۰۰۰

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *