ویزای شنگن یونان کشور زیبایی ها

در این مطلب قصد داریم مفهوم کلی ویزای شنگن یونان و نحوه اخذ ویزای یونان را توضیح دهیم؛ پس اگر شما هم مسافر کشور فلاسفه هستید با ما همراه شوید.یونان، کشوری واقع در جنوب شرقی اروپاست اما اگر بخواهییم دقیق تر بگوییم؛ یونان نقطه پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا است. یونان را به عنوان مهد تمدن غرب و سرزمین نمایش نامه نویسی میشناسیم؛ کشوری که نامش یادآور بازیهای المپیک است.از نظر اقتصادی و سیاسی، یونان موقعیت ویژه ای دارد زیرا هم در اتحادیه اروپا، هم در سازمان ناتو و هم در اتحادیه پولی اروپا عضو است.

ویزای شنگن یونان برای دیدن زیبایی ها یونان

ویزای شنگن یونان

 

علاوه بر اینها یونان در معاهده شنگن نیز عضویت دارد؛ معاهده ای که در چهاردهم ژوئن ۱۹۸۵ بین پنج کشوری اروپایی بسته شد؛ سپس به مرور کامل گشت و کشورهای بیشتری به آن پیوستند. در حال حاضر ۲۴ کشور اروپایی از جمله یونان در این پیمان عضویت دارند. علاوه بر یونان، کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، نروژ، لوکزامبورگ، اتریش، مالت، لتونی، لیتوانی، سوئد، پرتغال، اسپانیا، اسلواکی، اسلوونی، چک، مجارستان، بلژیک، دانمارک، فنلاند، لهستان، استونی و ایسلند نیز در معاهده شنگن عضو هستند که به مجموع خاک این کشورها منطقه شنگن گفته میشود.

طبق یکی از مفاد معاهده شنگن، اتباع کشورهای خارج از منطقه شنگن برای سفر به کشورهای عضو معاهده ملزم به اخذ ویزای شنگن این کشورها هستند که ویزای شنگن یکی از آنها مجوز ورود به مابقی کشورهای منطقه نیز هست. اما از طرف دیگر اتباع کشورهای عضو معاهده شنگن برای سفر در سرتاسر منطقه شنگن آزاد هستند و نیاز به ویزا ندارند. مرجع صادرکننده ویزای شنگن هریک از ۲۴ کشور مذکور، سفارت همان کشور در اقصی نقاط دنیاست. خوشبختانه ۱۷ مورد از کشورهای عضو معاهده شنگن در ایران سفارت دارند.

پس طبق آنچه گفتیم افرادی که قصد سفر به یونان را دارند باید برای اخذ ویزای شنگن یونان از طریق سفارت یونان واقع در تهران اقدام کنند. اما قبل از ارائه درخواست مبنی بر صدور ویزای شنگن یونان فرد باید ببیند که قرار است به چه منظوری به یونان سفر کند؛ سپس با توجه به هدف و شرایط سفر خود، برای صدور نوعی مناسب از ویزای شنگن یونان درخواست دهد زیرا سفارت یونان، ویزاهای شنگن متفاوتی صادر میکند که هریک شرایط خاص خود را دارند و به گروهی از متقاضیان تعلق میگیرند. پس قبل از بیان نحوه اخذ ویزای شنگن یونان بهتر است که در مورد انواع ویزای شنگن یونان صحبت کنیم.

 

وقت سفارت یونان

برای گرفتن ویزای شینگن هریک از کشورهای اروپایی باید به سفارت مراجعه کرد و به دلیل اینکه گرفتن وقت سفارت ممکن است برای شما دشوار باشد می توانید این امر را به ما بسپارید. گرفتن وقت سفارت یونان نیز در کمترین زمان و کمترین هزینه یکی از خدماتی است که قابل ارائه می باشد.

 

انواع ویزای شنگن یونان

طبق قوانین ویزای شنگن و درخواست متقاضیان، دولت یونان، ویزای شنگن یونان را در چهار نوع A، B، C و D عرضه میکند که هریک شرایط متفاوتی دارند و به متقاضیان واجد شرایط خود اختصاص می یابند.

 • ویزای شنگن یونان نوع A فقط مجوز پرواز به یونان است؛ یعنی صاحب این نوع ویزای شنگن یونان حق اقامت در خاک یونان و حتی حق خروج از فرودگاه یونان را ندارد؛ فقط میتواند در فرودگاه یونان، پرواز خود را عوض کرده و به کشوری خارج از منطقه شنگن برود. اعتبار ویزای شنگن یونان نوع A در یک محدوده زمانی شش ماهه، سه ماه است و به ویزای ترانزیت نیز معروف هست.
 • شرایط و اعتبار ویزای شنگن یونان نوع B هم درست مانند ویزای شنگن یونان نوع A است با این تفاوت که صاحب این نوع ویزا میتواند از فرودگاه خارج شود و به صورت زمینی به کشور مدنظر سفر کند. ویزای شنگن یونان نوع B را با اسم ویزای عبوری نیز میشناسیم.
 • ویزای شنگن یونان نوع C همان ویزای توریستی یونان و ویزای مورد استقبال ایرانیهاست که اعتبار این ویزا هم در یک دوره شش ماهه، نود روز است.

به این سه نوع ویزای شنگن یونان یعنی انواع A، B و C، ویزای عادی یونان نیز گفته میشود.

 • ویزای شنگن یونان نوع D، ویزایی بلندمدت است که به موجب آن فرد میتواند بارها وارد یونان شده و خارج شود که برای دانشجویان، تجار و… مناسب است و به ویزای ملی یونان نیز معروف میباشد.

پس متقاضی ویزای شنگن یونان اول باید نوع ویزای متناسب با شرایط خود را انتخاب کند و پس از تهیه مدارک لازم برای اخذ ویزای شنگن یونان که در ادامه به آنها اشاره میکنیم؛ جهت گرفتن وقت سفارت یونان اقدام کند.دقت داشته باشید که اگر ویزای شنگن یونان را دریافت کنید باید حتماً بیشتر مدت اقامتتان در منطقه شنگن را در خاک یونان سپری کنید؛ همچنین از مرزهای یونان وارد منطقه شنگن شده و خارج شوید؛ در غیر این صورت چنانچه بعداً هم بخواهید ویزای شنگن یونان بگیرید؛ حتماً درخواست شما ریجکت میشود.

برای رزرو وقت سفارت یونان می توانید از مشاوره و راهنمایی های تخصصی کارشناسان ما بهره مند شوید. سپس اطلاعاتی از قبیل نام و نام خانوادگی، شماره گذرنامه، شماره تماس، آدرس پست الکترونیکی خود و… را ثبت کنید. بعد از تکمیل و سابمیت اطلاعات خواسته شده، سفارت یونان تاییدیه وقت رزرو شده را برای شما ایمیل خواهد کرد. در زمان تعیین شده باید به سفارت مراجعه کنید و با ارائه مدارک لازم برای مصاحبه و انجام امور انگشت نگاری اقدام کنید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای شنگن یونان

 • فرم درخواست ویزای شنگن یونان
 • گذرنامه که باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد و حداقل تا سه ماه پس از اتمام اعتبار ویزای شنگن یونان درخواستی اعتبار داشته باشد.
 • اصل و ترجمه شناسنامه (شناسنامه باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد)
 • ۳ قطعه عکس شش در چهار زمینه سفید
 • دعوتنامه در صورت وجود (وجود دعوتنامه منجر به تسریع و تسهیل روند اخذ ویزای شنگن یونان میشود پس اگر یکی از اقوام یا دوستانتان مقیم یونان است از وی بخواهید تا برای شما دعوتنامه بفرستد یا اگر قصد شرکت در یک سمینار را دارید از مرجع برگزارکننده سمینار بخواهید که برای شما دعوتنامه ارسال کند)
 • واچر رسمی هتل (تنها افرادی ملزم به ارائه رسید رزرو هتل هستند که دعوتنامه ندارند؛ همچنین سفارت یونان فقط رزروهای رسمی را میپذیرد یعنی باید هزینه رزرو هتل را پرداخت کرده باشید) .واچر هتل برای سفارت
 • مدارک شاغلی مانند گواهی تحصیلی برای دانش آموزان، کارت دانشجویی بین المللی برای دانشجویان، گواهی اشتغال به کار برای صاحبین مشاغل آزاد، حکم کارگزینی برای کارمندان دولت، روزنامه رسمی شرکت برای صاحبین شرکتها و…
 • گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی در سه ماه اخیر به زبان انگلیسی که از یک بانک معتبر اخذ شده باشند (اگر پول کافی ندارید میتوانید گردش حساب بانکی اقوام درجه یکتان را تحویل دهید یا اگر دعوتنامه دارید و شخص دعوت کننده هزینه های سفر شما را تقبل کرده از ارائه گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی معاف هستید )
 • اصل و ترجمه اسناد ملکی که وابستگی مالی شما برای بازگشت به کشور را نشان میدهند (الزامی نیست)
 • گواهی مرخصی از محل کار (الزامی نیست)
 • پلان تفریحی (اگر به قصد گردشگری و بدون دعوتنامه میخواهید به یونان سفر کنید)
 • بیمه مسافرتی به ارزش حداقل سی هزار یورو (بیمه ای تهیه کنید که در صورت عدم صدور ویزای شنگن یونان بتوانید آن را کنسل کنید)

1 پاسخ
 1. امیررضا قربانی نژاد
  امیررضا قربانی نژاد گفته:

  سلام
  من ودخترم ویزای مولتیپل یکساله در سریعترین زمان از هر کشور عضو شینگن داریم
  هر دو دعوتنامه از اتریش داریم ولی متاسفانه اتریش بسیار سخت گیر است

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *