ویزای شنگن فرانسه با خدمات ویژه

ویزای شنگن فرانسه

به افرادی که قصد اخذ ویزای شنگن فرانسه و سفر به این کشور را دارند پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنند تا با انواع ویزای شنگن فرانسه ، وقت سفارت فرانسه و نحوه دریافت آن آشنا شوند.فرانسه، کشوری واقع در غرب اروپاست که به دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس راه دارد. فرانسه وسیعترین کشور اتحادیه اروپاست و از لحاظ جمعیت نیز دومین کشور پرجمعیت این منطقه بشمار میرود. پاریس، پایتخت فرانسه و اصلترین مرکز تجاری این کشور، شهری رویایی است؛ شهری که هر ساله پذیرای گردشگران و مهاجران بیشماری از نقاط مختلف دنیاست. اما ورود به فرانسه قوانین خاص خود را دارد.

ویزای شنگن فرانسه فوری

از آنجایی که فرانسه یکی از هم پیمانان معاهده شنگن هست؛ ورود به آن ملزم به اخذ ویزای شنگن فرانسه است. بد نیست بدانید که فرانسه یکی از پنج کشوری است که از ابتدای انعقاد معاهده شنگن در آن عضویت دارند. در حقیقت معاهده شنگن اولین بار در سال ۱۹۸۵ بین کشورهای فرانسه، آلمان، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ بسته شد و به مرور ۱۹ کشور دیگر نیز به آن پیوستند؛ به گونه ای که در حال حاضر تعداد هم پیمانان شنگن به ۲۴ کشور میرسد. به منطقه ای که این ۲۴ کشور یعنی فرانسه، آلمان، بلژیک، هلند، لوکزامبورگ، پرتغال، اسپانیا، لهستان، اسلواکی، اسلوونی، لتونی، لیتوان، مجارستان، چک، سوئد، مالت، ایسلند، نروژ، ایتالیا، فنلاند، یونان، دانمارک، استونی و اتریش را فرا میگیرد؛ اصطلاحاً منطقه شنگن گفته میشود. اسم این معاهده و منطقه از این رو شنگن نامیده میشود که معاهده شنگن اولین بار در شهر شنگن لوکزامبورگ امضا شد.

به موجب معاهده شنگن، کشورهای عضو دارای یک سری روابط معین هستند از جمله اینکه اتباع این کشورها برای سفر به کشورهای دیگر منطقه نیاز به اخذ ویزا ندارند اما اتباع کشورهای خارج از منطقه شنگن برای سفر به این کشورها ملزم به اخذ ویزای شنگن هستند. جالب است که با اخذ ویزای شنگن یکی از ۲۴ کشور مذکور میتوان وارد خاک ۲۳ کشور دیگر نیز شد.

بنابراین اتباع کشورهای عضو پیمان شنگن برای سفر به فرانسه لازم نیست که ویزای شنگن فرانسه را دریافت کنند اما اتباع کشورهای خارج از منطقه شنگن برای سفر به فرانسه حتماً باید ویزای شنگن فرانسه را اخذ کنند. البته به غیر از شهروندان منطقه شنگن، شهروندان کشورهای کانادا، آمریکا، استرالیا، مالزی، ژاپن و کره جنوبی نیز برای ورود به فرانسه از دریافت ویزای شنگن فرانسه معاف هستند؛ البته به شرطی که سفر آنها بیش از نود روز طول نکشد.

لازم به ذکر است که افرادی که موفق به اخذ ویزای شنگن فرانسه میشوند میتوانند بدون اخذ ویزای مجزای دیگری به سایر کشورهای عضو منطقه شنگن نیز سفر کنند.

پس با توجه به آنچه گفته شد؛ ایرانیها برای سفر به فرانسه حتماً باید ویزای شنگن فرانسه داشته باشند. مرجع صادرکننده ویزای شنگن فرانسه، سفارت فرانسه در سایر کشورهای دنیاست. ایرانیهای متقاضی اخذ ویزای شنگن فرانسه باید از طریق سفارت این کشور واقع در تهران اقدام کنند. برای انجام این امر ابتدا فرد باید از سفارت فرانسه، وقت مصاحبه بگیرد.

وقت سفارت فرانسه :

اولین قدم برای گرفتن وقت سفارت و ارائه درخواست صدور ویزای شنگن فرانسه، تکمیل و سابمیت فرم تقاضای ویزای شنگن فرانسه است. فرم درخواست ویزای شنگن فرانسه از طریق سایت رسمی سفارت یا بخش ویزای سفارت قابل دریافت است. پس از تهیه و تکمیل فرم باید آن را به پست الکترونیکی سفارت فرانسه ارسال کرد. سفارت پس از دریافت فرم، وقت مصاحبه را تعیین و برای متقاضی ایمیل میکند. متقاضی اخذ ویزای شنگن فرانسه باید در تاریخ و ساعت تعیین شده جهت انجام مصاحبه و انجام امور انگشت نگاری به سفارت فرانسه مراجعه کند:

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای فرانسه :

  • مدارک شناسایی
  • اصل و تصویر گذرنامه که باید حداقل تا شش ماه پس از اتمام اعتبار ویزای شنگن فرانسه انقضا داشته باشد.
  • دو قطعه عکس سه در چهار رنگی که در شش ماه گذشته گرفته شده باشد.
  • گواهی شغلی مانند حکم کارگزینی برای کارمندان بخشهای دولتی، گواهی اشتغال به کار برای کارمندان بخشهای خصوصی، پروانه کسب برای افرادی که در یکی از مشاغل آزاد فعالیت میکنند؛ کارت دانشجویی بین المللی برای دانشجویان، کارت بین المللی عضویت در هیئت علمی برای اساتید دانشگاه ها، روزنامه رسمی شرکت و رزومه شرکت برای صاحبان شرکتهای خصوصی و…
  • پرینت گردش حساب بانکی متقاضی دریافت ویزای شنگن فرانسه در یک ماه گذشته
  • ترجمه و تصویر یک سند مالکیت مانند سند خانه یا زمین
  • رسید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • واچر رسمی هتل
  • دعوتنامه
  • بیمه مسافرتی به ارزش سی هزار یورو به ازای هریک از متقاضیان که هزینه های احتمالی بازگشت اضطراری فرد به کشور محل اقامت خود، بازگشت فرد تحت مراقبتهای پزشکی، درمانهای ضروری و… را پوشش دهد. لازم به ذکر است که شرکت بیمه کننده حتماً باید در فرانسه نمایندگی داشته باشد.

شایان ذکر است که اگر به صورت جمعی سفر میکنید باید فرم درخواست ویزای شنگن فرانسه را برای تک تک افراد به صورت جداگانه تکمیل کنید؛ همچنین مراجعه حضوری متقاضیان ویزای شنگن فرانسه به سفارت این کشور الزامی است اما متقاضیان زیر ۱۲ سال از مراجعه حضوری و انگشت نگاری معاف هستند.

پس از تحویل مدارک و انجام مصاحبه، سفارت، گذرنامه متقاضیان را نزد خود نگه میدارد و به آنها رسید میدهد. تاریخ مراجعه مجدد به سفارت برای دریافت جواب نهایی در این رسید قید میشود. هزینه صدور ویزای شنگن فرانسه به صورت نقدی در خود سفارت گرفته میشود.

حالا که از روند اخذ ویزای شنگن فرانسه مطلع شدید باید به این مهم نیز توجه داشته باشید که تمام ویزاهای شنگن فرانسه یکسان نیستند و باید با توجه به هدف از سفر، نوع مناسبی از ویزای شنگن فرانسه را درخواست دهید؛ در غیر این صورت حتماً تقاضای شما ریجکت خواهد شد.

 

انواع ویزای فرانسه :

ویزای شنگن فرانسه در چهار نوع مختلف تحت عناوین A، B،C و D صادر میگردد.

دارندگان ویزاهای شنگن فرانسه نوع A و B حق اقامت در فرانسه را ندارند؛ بلکه فقط میتوانند به فرانسه رفته و از آنجا به کشوری خارج از منطقه شنگن سفر کنند. دارندگان ویزای شنگن فرانسه نوع A یا ویزای ترانزیت فرانسه حتی حق خروج از فرودگاه فرانسه را نیز ندارند و باید از داخل فرودگاه فرانسه، پرواز خود را به مقصد کشوری خارج از منطقه شنگن تغییر دهند اما دارندگان ویزای شنگن فرانسه نوع B یا ویزای عبوری فرانسه میتوانند از فرودگاه خارج شده و از راه زمینی به کشوری خارج از منطقه شنگن بروند.

ویزای شنگن فرانسه نوع C همان ویزای توریستی فرانسه است که اغلب ایرانیها متقاضی دریافت این نوع ویزای شنگن فرانسه هستند. به طور کلی به ویزاهای شنگن نوع A، B و C فرانسه، ویزاهای عادی این کشور گفته میشود که اعتبار آنها در یک بازه زمانی شش ماهه، حداکثر نود روز است؛ یعنی دارندگان ویزاهای عادی اگر نود روز در فرانسه اقامت داشته باشند و سپس به کشور مبدا برگردند؛ دیگر تا سه ماه قادر به دریافت ویزای شنگن فرانسه نخواهند شد.

اما ویزای شنگن فرانسه نوع D یا ویزای طولانی مدت فرانسه یا ویزای ملی فرانسه برای افرادی مانند دانشجویان و تجار صادر میشود که لازم است بارها از مرزهای فرانسه رفت و آمد داشته باشند؛ در حقیقت این نوع ویزای شنگن فرانسه ممکن است در قالب ویزای تحصیلی، کاری و… صادر شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *