وقت فوری سفارت یونان

وقت فوری سفارت یونان :

اگر قصد سفر به کشور یونان را داشته باشید و زمانبندی سفر شما به گونه ای باشد که در اولین زمان به این کشور سفر کنید ، می بایست برای گرفتن وقت فوری سفارت یونان واقع در تهران اقدام فرمایید.معمولا کسانی که برای وقت فوری سفارت یونان اقدام می کنند یا قصد سفر به این کشور تاریخی را دارند و یا هدف آنها گرفتن ویزا شینگن این کشور برای سفر به دیگر کشورهای حوضه شینگن می باشد. در حال حاضر سفارت یونان در بین کشورهای شینگن سریع ترین وقت رو داشته و از این بابت گزینه مناسبی برای مسافرت به حوضه شینگن می باشد. برای گرفتن وقت سفارت یونان با ما از طریق تلگرام یا تلفن های تماس در ارتباط باشید.کشور یونان از نظر بعد مسافت در نزدیکی کشور ما نبوده ولی زیاد هم این فاصله زیاد نیست از همین رو افراد زیادی متقاضی اخذ ویزا شینگن این کشور می باشند.

از جمله مواردیکه باید در وقت فوری سفارت یونان توجه شود داشتن دعوتنامه ای برای سفر به کشور مقصد است . در صورتیکه برای مسافرت به کشور مقصد، دعوتنامه ندارید باید با ارائه مدارکی معتبر به سفارت مربوطه ثابت کنید که هدفتان مسافرت کوتاه مدت بوده در اینصورت با ارائه دادن مدارکی مثل رزرو بلیط هواپیما و.. در صدد اخذ وقت فوری سفارت یونان برآیید. متقاضیان جهت اخذ وقت سفارت یونان می بایست درمرحله ی اول فرم درخواست وقت یونان را تکمیل وارسال نمایند .

وقت فوری سفارت یونان

مدارک مورد نیاز وقت سفارت یونان :

۱- اسکن یا عکس از صفحه اول پاسپورت مسافر

۲- اسکن دعوتنامه یا رزرو هتل(درصورت نداشتن رزرو هتل برای گرفتن وقت مشکلی پیش نخواهد آمد ولی برای روز مصاحبه و ارائه مدارک به سفارت رزرو هتل بوک شده حتما باید داشته باشید)

۳- تکمیل شده فرم سفارت یونان ارسال مشخصات فردی (دانلود فرم یونان)

نکته:درصورتکی که به صورت خانوادگی قصد سفر به کشور یونان را داشته باشید می بایست برای تمام اعضای خانواده مدارک به صورت جدا و فرم پر شده به صورت جدا اماده شود.

ویزای شینگن یونان

متقاضیانی که درکشورهای غیراروپایی و غیرعضو شنگن ساکن هستند می بایست جهت مسافرت کردن به مناطق ۲۶ گانه ی پیمان شنگن نسبت به اخذ ویزای شنگن اقدامات لازم را انجام نمایند؛ متقاضیان ایرانی با داشتن ویزای شنگن اجازه دارند درمحدوده ی کشورهای جز پیمان شنگن وارد شوند. یونان نیز یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن می باشد که متقاضیان جهت مسافرت می بایست در اولین گام نسبت به اخذ ویزای شنگن اقدام نمایند.

ویزای توریستی یونان

اولین مرحله ی اخذ ویزای هر کشور تکمیل کردن فرم درخواست ویزای آن کشور می باشد. متقاضیانی که قصد مسافرت کوتاه مدت و بازدید از کشور یونان جهت دیدار از اعضای خانواده و خویشاوندان را دارند می بایست جهت اخذ ویزای توریستی اقدام نمایند؛ این ویزا دارای اعتبار یک ماهه می باشد از اینرو متقاضیان جهت تحصیل یا کار دریونان باید نسبت به تهیه ی ویزای تحصیلی و ویزای کار اقدامات لازم را انجام دهند. درصورت مسافرت کردن خانوادگی به یونان ، هریک از اعضای خانواده می بایست فرم درخواست ویزا را بطور جداگانه تکمیل کنند. جهت اخذ ویزای یونان از متقاضیان در وقت تعیین شده مصاحبه  گرفته می شود و حضور شخص متقاضی در سفارت نیز الزامی می باشد.

“برای گرفتن وقت سفارت یونان فوری با شماره ۱۸۶۹۵۱۹-۰۹۹۰ تماس گرفته

یا ازطریق تلگرام با ما در ارتباط باشید”

مدارک لازم ویزای یونان :

جهت اخذ ویزا یونان متقاضی باید بطور حضوری در وقت تعیین شده جهت مصاحبه همراه با مدارک زیر درسفارت حضور داشته باشد. ضمنا از کلیه ی مدارک باید یک سری کپی هم تهیه شود چون اصل مدارک تنها برای تطبیق دادن مدارک بوده و کپی مدارک فقط در سفارت باقی می ماند. کلیه ی مدارک تحویل داده شده به سفارت باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد. مدارک مورد نیاز عبارتند از:

۱- اصل و کپی شناسنامه ،کارت ملی و پاسپورت

۲- سه قطعه عکس ۳*۴ تمام رخ که از زمان گرفتن ان ۳ ماه بیشتر نگذشته باشد.

۳- مدارک ترجمه شده شغلی . برای مشاغل دولتی حکم کارگزینی و مشاغل خصوصی گواهی اشتغال به کار

۴- پرینت حساب انگلیسی مهر شده بانک

۵-در دست داشتن بلیط هواپیما بهه صورت رفت و برگشت و یا وقت رزرو شده هتل

۶-ترجمه مدارک مالکیت مانند سند ملکی به همراه کپی آن

۷-بیمه مسافرتی برای شخص مسافر

نکته: تاریخ گذرنامه مسافران متقاضی نباید کتر از دوماه بعد از اتمام تاریخ ویزا شخص باشد. برای کشور کلیه مدارک گفته شده باید به انگلیسی ترجمه شده باشند .(دانلود چک لیست مورد نیاز ویزای یونان)

نکته: کلیه مدارک ترجمه شده برای گرفتن ویزای یونان باید ممهور به مهر دادگستری باشد که باید حتما به این نکته توجه کنید.

مصاحبه سفارت یونان :

زمانی که وقت متقاضی رزرو شد ، در روز مصاحبه ملاقات با شخص متقاضی صورت می گیرد و حضور خود شخص به همراه مدارک مذکور الزامی می باشد.

وقت فوری سفارت یونان جهت تحصیل :

متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور یونان را دارند می بایست درگام اول نسبت به اخذ وقت سفارت یونان اقدام نمایند و سپس در وقت مصاحبه با همراه  داشتن مدارک زیر جهت اخذ ویزای یونان در سفارت حاضر باشند.

 • فرم ویزای یونان که تکمیل وامضا شده باشد.
 • شناسنامه
 • گذرنامه ای که دارای حداقل اعتبار ۶ ماه بعد از تاریخ ویزای درخواستی باشد، همچنین باید یک نسخه کپی از صفحات یک تا پنج گذرنامه و صفحاتی که دارای مهر ویزاست نیز تهیه کنیم.
 • گواهینامه ای که اثبات کننده تمکن مالی شخص در یونان باشد.
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد بالای۱۸ سال
 • گواهی سلامت
 • ریزنمرات تحصیلی برای مقاطع کاردانی ، کارشناسی
 • گواهینامه زبان
 • نامه مبتنی بر پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه های یونان که مورد تایید وزارت آموزش عالی یونان باشد.

وقت سفارت یونان جهت تجارت :

اخذ ویزای کار یونان برای متقاضیانی که جز اتباع کشورهای خارج از اتحادیه ی اروپا هستندفرآیندی  مشکل و زمانبر می باشد، طبق مقررات قانون مهاجرت یونان در سال ۲۰۰۵ متقاضیان برای اقامت بیشتر از۹۰ روز و کارکردن در یونان به ویزایی که اجازه کارکردن را به آنها بدهد نیاز دارند. جهت اخذ ویزای کاری یونان همانند سایر کشورها متقاضیان باید نخست درصدد تعیین وقت فوری سفارت یونان برآیند ،در گام بعدی باید متقاضی با داشتن مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری یونان اقدام کند.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تجاری یونان

 • شناسنامه
 • اصل گذرنامه وکپی از صفحات یک تا پنچ به همراه صفحاتی که دارای مهر ویزا می باشد.
 • دو قطعه عکس رنگی ۴*۳
 • ارائه سند ملکی معتبر یا ارائه ضمانت نامه بانکی معتبر که ارزش صد میلیون ریال را داشته باشد.
 • گزارش گردش حساب بانکی سه ماهه اخیر با گردش مالی مناسب
 • فرم دعوتنامه ای که ازطرف شخص ، سازمان و یا نهادی خاص برای متقاضی ارسال شده است.
 • ارائه گواهی سوء پیشینه از طرف پلیس محل اقامت شخص متقاضی
 • گواهی اشتغال به کار متقاضی که نشاندهنده ارتباط کاری شخص متقاضی با شرکت مربوطه باشد در این رابطه لازم است گواهی سابقه ۶ ماه قبل از سفر نیز به سفارت ارائه داده شود.

 

زمان و هزینه صدور ویزای یونان :

بررسی و تایید مدارک جهت اخذ ویزا پروسه ی دو هفته ای می باشد که در این مدت گذرنامه متقاضی در سفارت جهت تایید و بررسی مدارک به امانت گذاشته می شود. هزینه لازم جهت بررسی مدارک ویزای یونان ۶۰ یورو می باشد که متقاضی باید در سفارت مبلغ مورد نظر را پرداخت نماید و قابل استرداد هم نمی باشد.

آدرس سفارت یونان : تهران، خیابان افریقا، بلوار اسفندیار، پلاک ۴۳ می باشد.

ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت۱۰ الی ۱۲ ظهر، متقاضیان جهت کارهای مربوط به ویزا می توانند روزهای دوشنبه وسه شنبه در سفارت حاضر باشند.

 

درباره ی یونان :

یونان نام کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیزه بالکان می باشد نام این کشور از منطقه یونانی نشین آسیای صغیر بنام ایونیا گرفته شده است و یونان نام فارسی آن می باشد. یونان از سمت شمال دارای مرز مشترک زمینی با کشورهای آلبانی، مقدونیه ،بلغارستان و از سمت شرق دارای مرز مشترک با ترکیه است.

فرهنگ و تمدن در یونان:

یونان کشوری غنی از تاریخ و فرهنگ بوده و بعنوان مهد تمدن مغرب زمین ، مهد دموکراسی، بازی های المپیک ، علوم سیاسی و نمایشنامه نویسی می باشد. همانطور که گفته شد یونان مهد بازیهای المپیک می باشد که تاریخ اولین بازی المپیک آن  به تاریخ  ۷۷۶ قبل از میلاد برمی گردد و همچنین در سال های ۱۸۹۶ و۲۰۰۴  نبز بعنوان میزبان بازیهای المپیک انتخاب شد. بخش عمده ای از درآمد یونان از صنعت گردشگری تامین می شود.

امروزه یونان بعنوان کشوری توسعه یافته و بعنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا ،عضو اتحادیه ی اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا، ناتو و آژانس فضایی اروپا می باشد. پایتخت یونان آتن بوده که مهد تمدن هنر تئاتر می باشد و دارای شهرهای بزرگی چون سالونیک، پاتراس و هراکلیون می باشد.

 

جهت مشاوره و یا درخواست وقت سفارت و اخذ ویزا شینگن با ما تماس بگیرید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *