وقت سفارت یونان در تهران

وقت سفارت یونان در تهران

یونان یکی از کشورهای عضو توافقنامه شنگن می باشد از این رو افرادیکه متقاضی مسافرت به یونان هستند می بایست ویزای شنگن یونان دریافت نمایند. جهت دریافت ویزای شنگن متقاضی می بایست نخست اقدام به تعیین کردن وقت سفارت یونان در تهران برآید؛ درحال حاضر برای تعیین وقت سفارت یونان در تهران می بایست فرم درخواست ویزا را از سایت سفارت یونان در تهران دریافت و سپس آنرا تکمیل و امضا نمود.با توجه به اینکه تعیین وقت سفارت یونان تنها به روش اینترنتی امکانپذیر می باشد درصورتیکه متقاضی شخصا اقدام به تعیین وقت سفارت یونان در سایت می نماید می بایست با دقت تمامی موارد خواسته شده را تکمیل نماید و در صورت وارد نمودن اطلاعات نادرست زمانی جهت تعیین وقت سفارت یونان به وی تعلق نخواهد گرفت؛ متقاضیان در صورت نیاز به راهنمایی و مشاوره بیشتر جهت تعیین وقت سفارت یونان درتهران می توانند با گروه کارشناسان اسکای لاین تماس بگیرند.

وقت سفارت یونان در تهران

افرادیکه برای مدت زمانی کوتاه قصد سفر به کشور یونان را دارند می بایست در صورتیکه دعوتنامه ندارند با ارائه مدارکی مثل واچر هتل و..در روزمصاحبه به افسر سفارت ثابت کنند که برای دوره زمانی کوتاه در یونان خواهند بود و سپس به ایران باز خواهند گشت.

نحوه گرفتن وقت سفارت یونان :

مدارک لازم جهت اخذ ویزای یونان

اولین مرحله درخواست ویزای هر کشور تکمیل کردن فرم تقاضای ویزای آن کشورمی باشد با توجه به اینکه تعیین وقت سفارت یونان در تهران بصورت آنلاین امکانپذیر می باشد متقاضیان بعد از تعیین وقت سفارت یونان می بایست همراه با مدارک زیر در سفارت یونان واقع در تهران، خیابان افریقا، بلوار اسفندیار، پلاک ۴۳ حاضر باشند.

 1. تکمیل فرم درخواست ویزا که توسط متقاضی تکمیل وامضا شده باشد.
 2. گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل ۶ ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی و کپی صفحات یک تا پنج گذرنامه همچنین متقاضیان می بایست از صفحاتی که دارای مهرشینگن است نیز کپی تهیه نمایند.
 3. شناسنامه معتبر متقاضی
 4. دو قطعه عکس رنگی ۴*۳ با پیش زمینه سفید و بدون رتوش که طبق قوانین شنگن تصویر مورد نظر روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.
 5. پرینت گردش ۶ ماه آخر حساب متقاضی که می بایست روی سربرگ انگلیسی و مهر شده به سفارت تحویل داده شود.
 6. مدارک و اسناد شغلی معتبر بعنوان مثال برای کارمندان بخش دولتی آخرین حکم کارگزینی ، کارکنان بخش خصوصی گواهی اشتغال به کار، صاحبان شرکت های خصوصی ترجمه ی رسمی روزنامه شرکت ،دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل، برای افراد بازنشسته گواهی بازنشستگی وبرای مشاغل آزاد پروانه کسب  یا کارت بازرگانی آنها ارائه شود.
 7. فرم دعوتنامه رسمی در صورتی که متقاضی از طرف یکی از آشنایان ساکن در یونان و یا از طرف سازمان و شرکتی خاص جهت بازدید به یونان دعوت شده است.
 8. بیمه نامه مسافرتی فردی/ جمعی با حداقل سقف پوشش ۳۰ هزار یورو
 9. سند ملکی بنام متقاضی
 10. رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به هتل
 11. رزرو اتاق درهتل یا واچر هتل در طول مدت اقامت شخص در یونان
 12. پرداخت مبلغ ۶۰ یورو جهت اخذ ویزا

در صورتیکه هریک از موارد بالا ناقص باشد و برطبق چک لیست بصورت مرتب تنظیم نشده باشد افسر سفارت از پذیرش مدارک امتناع نموده و می بایست مجدد اقدام به تعیین وقت سفارت یونان نمایید از اینرو می بایست قبل از ارائه مدارک به نکات زیر توجه نمایید:

 • کلیه مدارک تحویلی در روز مصاحبه باید ترجمه رسمی انگلیسی شده باشد و دارای مهر تایید وزارت خارجه و دادگستری باشد.
 • در روز مصاحبه حضورمتقاضی جهت انجام مصاحبه حضوری وانگشت نگاری الزامیست. کودکان زیر ۱۲سال از انگشت نگاری مستثنی هستند.
 • درروز مصاحبه ازکلیه مدارک فوق کپی تهیه نمایید چون اصل مدارک به شما بازگردانده می شود وتنها اصل گذرنامه جهت بررسی و تایید مدارک تا هنگام دریافت پاسخ نهایی در سفارت امانت گذاشته می شود.
 • بررسی مدارک درسفارت حداقل سه هفته بطول خواهد انجامید توصیه ما به متقاضیان درخواست ویزا اینست که حداکثر دو ماه زودتر از تاریخ سفر خود اقدام به دریافت ویزا نمایند.
 • متقاضیان اخذ ویزای کوتاه مدت یونان می بایست مبلغ ۶۰ یورو و جهت اخذ ویزای بلند مدت یونان مبلغ ۹۰ یورو پرداخت کنند.

ویزای توریستی یونان

متقاضیان سفر به کشور یونان بسته به هدف و نوع کارشان می توانند نسبت به اخذ یکی از ویزاهای توریستی، تجاری، تحصیلی، دیدار از اقوام و خانواده برآیند. افرادیکه قصد بازدید از کشور یونان را دارند جهت سفر کوتاه مدت با اعتبار یک ماهه می بایست ویزای توریستی یونان را تهیه کنند و می توانند بدون داشتن دعوتنامه و با ارائه واچرهتل هم اقدام به تعیین وقت سفارت یونان برآیند. درهرصورت اخذ وقت سفارت یونان درتهران تنها بصورت آنلاین امکانپذیر می باشد.

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *