وقت سفارت کانادا در تهران

وقت سفارت کانادا در تهران

کانادا یکی از پهناورترین و پیشرفته­ ترین کشورهای دنیاست که در قاره آمریکا قرار دارد و از این جهت سفر به کانادا و گرفتن وقت سفارت کانادا در تهران متقاضیان زیادی دارد . جاذبه­ های گردشکری، اقتصادی، علمی و سیاسی بیشمار کانادا باعث شده که هر ساله افراد زیادی از سرتاسر دنیا راهی این کشور شوند که ایرانیها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. خب همانطور که میدانیم شرط ورود به خاک هر کشوری، اخذ ویزای همان کشور است که معمولاً مرجع صادرکننده ویزای یک کشور، سفارت همان کشور هست اما دولت کانادا این وظیفه را به موسساتی تحت عنوان وک محول کرده است. متاسفانه دولت کانادا هیچ موسسه­ای برای انجام امور کنسولی از جمله صدور ویزا در ایران ندارد؛ بنابراین اخذ ویزای کانادا در تهران ممکن نیست و ایرانیها برای گرفتن وقت سفارت کانادا باید به امارات متحده عربی یا ترکیه سفر کنند. در واقع دولت کانادا کارگزاریهای خود در شهرهای ابوظبی، استانبول و آنکارا را به عنوان مرجع صادرکننده ویزا برای ایرانیها معرفی کرده است. گرفتن وقت سفارت از آنکارا این مزیت را دارد که پیکاپ ویزا در این شهر امکانپذیر است اما از طرفی با وجود پروازهای رفت و برگشت روزانه از ایران به استانبول، فرد میتواند با صرف وقت و بالطبع هزینه کمتر برای گرفتن ویزای کانادا اقدام کند؛ از طرفی دیگر امکانات تفریحی و جاذبه­های بیشمار ابوظبی میتواند برای متقاضیان ویزای کانادا، سفری به یاد ماندنی رقم بزند.

وقت سفارت کانادا در تهران

ویزاهای کانادایی نیز مانند ویزاهای سایر کشورها در انواع مختلفی صادر میشوند. ویزای توریستی کانادا تحت عنوان ویزای یک بار ورود یا single صادر میشود که به واسطه آن، فرد میتواند یک بار وارد کانادا و سپس خارج شود و پس از آن دیگر حق ورود به کانادا را نخواهد داشت حتی اگر اعتبار ویزا به پایان نرسیده باشد. نوعی دیگر از ویزاهای کانادایی، ویزای چند بار ورود یا multiple است که حق چند مرتبه ورود و خروج از مرزهای کانادا را به دارنده خود میدهد البته تا زمانی که اعتبار ویزا تمام نشده باشد. supervisa نیز نوعی دیگر از ویزاهایی است که وک صادر میکند؛ البته فقط برای افرادی که یکی از نزدیکان آنها مقیم کانادا است مانند افرادی که فرزند یا نوه آنها در کانادا تحصیل میکند.  supervisaهایی که برای ایرانیها صادر میشود پنج ساله هستند؛ در حالیکه برای اتباع دیگر کشورها به صورت ده ساله صادر میشود چون اعتبار گذرنامههای ایرانی بیش از پنج سال نیست.

به هر حال ایرانیها برای اخذ هر یک از ویزاهای مذکور نمیتوانند از تهران اقدام کنند و باید از کارگزاریهای وک واقع در ابوظبی، آنکارا یا استانبول، وقت بگیرند. گرفتن وقت سفارت کانادا هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین ممکن است.

برای گرفتن وقت سفارت کانادا در تهران به صورت حضوری، فرد باید مدارک لازم (که در ادامه به آنها اشاره میکنیم) و فرمهای اداری application form و family information را به یکی از کارگزاریهای مذکور تحویل دهد و هزینه گرفتن وقت و انگشت نگاری را از طریق بانک پرداخت کند؛ سپس به انجام امور انگشت نگاری بپردازد؛ موافقت یا عدم موافقت با تقاضای وی بعداً از طریق ایمیل به او گفته خواهد شد. به این مهم توجه کنید که نیاز نیست کودکان کمتر از ۱۴ سال و افراد مسن بالای ۸۰ سال در کارگزاری حضور پیدا کنند؛ بنابراین از پرداخت هزینه انگشت نگاری نیز معاف هستند.

اما تفاوت روش مذکور با روش ارسال آنلاین تقاضا در نحوه ارائه مدارک است. در روش آنلاین، متقاضی باید اسکن تمام مدارک را از طریق سایت الکترونیکی وک ارسال کند و تا سی روز پس از آن با مراجعه حضوری به کارگزاری مدنظر برای انجام امور انگشت نگاری اقدام کند؛ نتیجه تایید یا رد درخواست اخذ ویزا را بعداً از طریق ایمیل دریافت خواهد کرد. هزینه گرفتن وقت و انگشت نگاری در این روش به صورت آنلاین پرداخت میشود بنابراین اگر شخص در دوره سی روزه مذکور به کارگزاری مراجعه نکند درخواست وی لغو خواهد شد و هزینه پرداختی نیز به او بازگردانده نخواهد شد.

دقت داشته باشید که طبق تجربه به درخواستهای اینترنتی زودتر جواب داده میشود اما با درخواستهای حضوری بیشتر موافقت میشود.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت کانادا در تهران

  • اصل گذرنامه
  • مدارک شناسایی
  • کارت پایان خدمت برای آقایان
  • دو قطعه عکس پرسنلی
  • گواهی تمکن مالی به همراه صورت حساب بانکی متقاضی
  • گواهی شغلی (به عنوان مثال گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان، پروانه کسب برای دارندگان مشاغل آزاد، گواهی اشتغال به کار برای کارمندان یا گواهی بازنشستگی برای بازنشستهها )
  • رسید رزرو بلیط هواپیما و هتل

متقاضیان supervisa علاوه بر مدارک مذکور باید گواهی تمکن مالی، مدارک اقامت و گواهی حقوقی فرد مقیم در کانادا را به همراه گواهی سلامت جسمی و بیمه نامه یک ساله خود را نیز ارائه دهند.

دقت داشته باشید که تمام مدارک موردنیاز باید توسط یک دارالترجمه رسمی که به تایید دادگستری رسیده باشد به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

به این مهم توجه کنید که تمام مدارک مذکور را کامل و بدون نقص ارائه دهید چون سفارت تنها براساس مدارک به تایید یا رد درخواستها میپردازد؛ در واقع در سفارت کانادا هیچ مصاحبه­ای از متقاضیان به عمل نمی­آید و افراد فقط برای انگشت نگاری به وک مراجعه میکنند؛ پس تنها دلیل تایید یا رد صلاحیت شما، مدارکی است که ارائه میدهید.

در پایان بد نیست بدانید که برای تمدید ویزای کانادا باید قبل از اتمام انقضای آن اقدام کنید.

 

 

جهت اخذ وقت سفارت یا ویزای شینگن با کارشناسان ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *