وقت سفارت کانادا در استانبول

وقت سفارت کانادا در استانبول

علت درخواست بالای وقت سفارت کانادا و وقت سفارت کانادا در استانبول میتواند این باشد که ،بدون شک کانادا یکی از مقاصد علمی، اقتصادی و تفریحی مردم دنیا و از جمله ایرانیها است. افرادی که سودای جهانگردی، تحصیل در مراکز آموزشی معتبر دنیا یا اشتغال به امور تخصصی در خارج از کشور را در سر دارند؛ معمولاً نیم نگاهی نیز به کانادا دارند. لازمه ورود به خاک کانادا، اخذ ویزای این کشور است. برخلاف سایر کشورها، صدور ویزای کانادا در حیطه وظایف سفارت این کشور نیست بلکه مراجع صادرکننده ویزای کانادا، کارگزاریهای رسمی دولت کانادا معروف به وک (VAC) هستند. متاسفانه هیچیک از این مراجع در خاک ایران قرار ندارند؛ بنابراین ایرانیها برای گرفتن وقت سفارت کانادا جهت اخذ ویزا باید به یکی کارگزاریهای این دولت واقع در کشورهای همسایه مراجعه کنند. دولت کانادا، سه کارگزاری وک واقع در شهرهای استانبول، آنکارا و ترکیه را برای انجام امور مربوط به صدور ویزا برای ایرانیها معرفی کرده است که ما در این مقاله به نحوه گرفتن وقت سفارت کانادا از استانبول میپردازیم.

روند اخذ وقت سفارت کانادا در استانبول

روند اخذ وقت سفارت کانادا در استانبول و آنکارا یکسان است اما چون امکان پرواز رفت و برگشت به استانبول در یک روز موجود است؛ متقاضی، وقت و در نتیجه هزینه کمتری برای اخذ ویزای کانادا از استانبول صرف خواهد کرد. گرفتن وقت سفارت کانادا از استانبول به دو روش حضوری و آنلاین صورت میگیرد که تفاوت آنها تنها در نحوه ارائه مدارک است؛ در روش حضوری، مدارک مستقیماً به کارگزاری تحویل داده میشوند اما در روش آنلاین باید اسکن مدارک را در سامانه الکترونیکی وک بارگزاری کرد.

برای ارسال درخواست اینترنتی وقت سفارت کانادا در استانبول، متقاضی باید به سایت وک مراجعه کند و پس از ایجاد حساب کاربری، منتظر ارزشیابی آنلاین و دریافت کد کاربری بماند؛ سپس میتواند برای گرفتن وقت سفارت کانادا در استانبول اقدام کند. برای انجام این امر باید اسکن تمام مدارک موردنیاز را در سایت مذکور بارگزاری و هزینه گرفتن وقت را با استفاده از کارت اعتباری پرداخت کند. پس از انجام مراحل گفته شده، متقاضی تا سی روز وقت دارد که برای انجام امور انگشت نگاری، حضوراً به کارگزاری وک واقع در استانبول مراجعه کند؛ در غیر این صورت درخواست او به صورت اتوماتیک باطل میشود. نتیجه نهایی درخواست متقاضی از طریق ایمیل به وی اطلاع داده خواهد شد.

در روش حضوری یا draft، متقاضی باید ترجمه رسمی تمام مدارک موردنیاز و فرمهای اداری مربوطه را مستقیماً به کارگزاری دولت کانادا واقع در استانبول تحویل دهد و هزینه گرفتن وقت و انگشت نگاری را از طریق یکی از شعب بانک گارانتی ترکیه پرداخت کند. توجه داشته باشید که حضور تک تک متقاضیان برای انجام امور انگشت نگاری الزامی است اما متقاضیان زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال از مراجعه حضوری و پرداخت هزینه انگشت نگاری معاف هستند. پس از انجام مراحل مذکور، یک کد پیگیری به متقاضی داده میشود تا نتیجه درخواست خود را از طریق سایت وک پیگیری کند.

لازم به ذکر است که به درخواستهای آنلاین برای گرفتن وقت سفارت کانادا از استانبول سریعتر پاسخ داده میشود اما تجربه نشان داده که احتمال موافقت با تقاضاهای حضوری بیشتر است.

انواع ویزاهای کانادا

دولت کانادا با توجه به درخواست افراد، ویزاهای متفاوتی مانند ویزای یک بار ورود، ویزای چند بار ورود و ویزای supervisa صادر میکند.

منظور از ویزاهای یک بار ورود یا single، ویزاهایی است که دارندگان آنها فقط یک بار حق ورود و خروج از خاک کانادا را دارند و پس از آن حتی اگر اعتبار ویزا هنوز تمام نشده باشد دیگر فرد مجاز به ورود به مرزهای کانادا نیست اما دارندگان ویزاهای چند بار ورود یا multiple در طول اعتبار ویزا میتوانند چند مرتبه وارد کانادا و سپس خارج شوند. اما supervisa برای اقوام افرادی صادر میشود که دارای اقامت دائم یا موقت کانادا هستند؛ مانند والدین افرادی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند. اعتبار supervisa ده سال است اما برای ایرانیها به صورت پنج ساله صادر میگردد چون حداکثر اعتبار پاسپورتهای ایرانی پنج سال است.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت کانادا از استانبول جهت اخذ ویزای یک بار ورود یا چند بار ورود

 • اصل پاسپورت
 • یک قطعه عکس پرسنلی
 • ترجمه رسمی مدارک شناسایی
 • گردش حساب بانکی متقاضی
 • گواهی استطاعت مالی
 • ترجمه رسمی اسناد مالکیت
 • مدارک شغلی
 • رسید رزرو بلیط هواپیما
 • واچر هتل برای سفارت
 • کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد
 • دعوتنامه در صورت وجود

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت کانادا از استانبول جهت اخذ ویزای supervisa

متقاضی اخذ supervisa، علاوه بر مدارک فوق الذکر میبایست مدارک زیر را نیز ارائه دهد:

 • گواهی اقامت موقت یا دائم، گواهی استطاعت مالی و گواهی حقوقی شخص مقیم در کانادا
 • بیمه نامه یک ساله متقاضی
 • گواهی سلامت جسمی متقاضی که باید از پزشکان مورد تایید سفارت دریافت شود

 

جهت اخذ وقت سفارت یا ویزای شینگن با کارشناسان ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *