وقت سفارت انگلیس از آنکارا و استانبول

وقت سفارت انگلیس از آنکارا و استانبول

انگلستان همواره یکی از گزینه­ های مدنظر مهاجران و گردشگران نقاط مختلف دنیا بوده است. ورود به خاک انگلستان قوانین خاص خود را دارد. اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای سفرهای کمتر از نود روز به انگلستان از اخذ ویزا معاف هستند اما برای سفرهای طولانی تر ملزم به دریافت کارت اقامت می باشند؛ در حالیکه شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای ورود به انگلستان ملزم به ارائه ویزا هستند.مراجع صادرکننده ویزای انگلستان، سفارتهای این کشور نیستند. دولت انگلستان، دفاتر رسمی وی اف اس (VFS) را به عنوان مراجع صادرکننده ویزا معرفی کرده است. وی اف اس دارای نمایندگی­های متعددی در نقاط مختلف دنیاست. بنابراین ایرانیها برای گرفتن ویزای انگلستان میتوانند از طریق دفتر وی اف اس واقع در تهران اقدام کنند اما در صورت بروز هرگونه مشکلی یا پر بودن وقت این دفتر، ایرانیها میتوانند از دفاتر واقع در استانبول، آنکارا، دبی یا ابوظبی وقت بگیرند که ما در این نوشتار نحوه گرفتن وقت سفارت انگلیس از آنکارا و استانبول را بیان میکنیم.

وقت سفارت انگلیس از آنکارا و استانبول

طبق قوانین دولت انگلستان، دفاتر وی اف اس واقع در آنکارا و استانبول، ویزاهای متنوعی صادر میکنند که تحت سیستم point-based به پنج گروه کلی تحت عناوین tire1 تا tire5 تقسیم میشوند.

گروه اول یعنی tire1 شامل سه زیرمجموعه تحت عناوین ویزای سرمایه گذاری، ویزای تاسیس شرکت در انگلستان و post-study work است.

ویزای سرمایه گذاری به فردی تعلق میگیرد که مبلغ مشخصی در یکی از شرکتهای سهامی انگلستان و مبلغ معینی نیز در حیطه کاری مدنظر خود سرمایه گذاری کرده؛ همچنین در تمام بخشهای آزمون زبان آیلتس موفق به اخذ نمره حداقل شش و نیم شده است. دارندگان ویزای سرمایه گذاری باید حداقل نیمی از سال را در انگلستان سپری کنند. ویزای سرمایه گذاری سه ساله است اما تا دو سال دیگر هم قابل تمدید میباشد و در نهایت تبدیل آن به اقامت دائم ممکن است.

اخذ ویزای تاسیس شرکت در انگلستان در گروی داشتن سرمایه­ای به مبلغ دو هزار پوند در یکی از موسسات تحت نظر financial service authority و اخذ نمره حداقل شش و نیم از آزمون زبان آیلتس است.

ویزای post-study work برای فارغ ­التحصیلان دانشگاه ­های انگلستان صادر میشود که قبلاً موفق به اخذ ویزای tire4 شده­اند.

گروه tire2 یا skiled worker برای فردی صادر میشود که توسط یک کارفرمای انگلستانی استخدام شده­ است. کارفرمای مذکور باید مبلغ معینی را جهت ساپورت وی به یک حساب معتبر واریز کند.

گروه tire3 از ویزاهای کاری تشکیل شده و مختص افرادی است که میخواهند موقتاً در انگلستان کار کنند.

گروه tire4 شامل ویزاهای تحصیلی میباشد که خود به دو زیرمجموعه child و general تقسیم میشوند. ویزای child برای متقاضیان ۴ تا ۱۷ سال و ویزای general برای متقاضیان بالای ۱۷ سال صادر میشود که اعتبار این ویزاها از ۶ تا ۱۶ ماه متغیر است.

و اما tire5 نیز مانند tire3 شامل ویزاهای کاری موقتی است.

حالا که با انواع ویزاهای انگلستان آشنا شدیم باید ببینیم که برای اخذ این ویزاها باید به چه نحوی عمل کنیم.

 

نحوه گرفتن وقت سفارت انگلیس از آنکارا و استانبول

برای گرفتن وقت سفارت انگلیس از آنکارا و استانبول باید ابتدا به سایت صدور ویزای انگلیس به آدرس

https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome مراجعه و یک حساب کاربری ایجاد کنید. در مرحله بعد باید نوع ویزا موردنظر خود را انتخاب کرده و فرم اطلاعات شخصی را با نهایت دقت پر کنید. قبل از سابمیت فرم، اطلاعات وارده را چک نمایید زیرا بعد از سابمیت آن قادر به اعمال تغییر نیستید.

پس از سابمیت فرم، نوبت به انتخاب وقت آزاد وی اف اس میرسد. از لحظه­ای که وقت موردنظر را انتخاب میکنید تا سه ساعت وقت دارید که هزینه پذیرش و هزینه HIS (مختص متقاضیان خارج از حوزه یورو) را با استفاده از مستر کارت، ویزا کارت یا پی پل پرداخت کنید. بعد از پرداخت هزینه باید در سایت https://www.vfsglobal.co.uk/global/ ریجستر شوید.

اگر تمام مراحل فوق را با موفقیت پشت سر بگذارید؛ دو ایمیل دریافت خواهید کرد که یکی حاوی شماره اپلیکیشن و دیگری شامل شناسه پرداخت است. ارائه هر دو شماره در مراحل بعدی دریافت ویزا الزامی میباشد.

لازم به ذکر است که اگر حین انجام مراحل مذکور لازم شد که از سایت خارج شوید و مابقی کار را به بعد بسپارید میتوانید روی دکمه save and exit کلیک کنید.

بعد از گرفتن وقت باید در روز مقرر به دفتر وی اف اس واقع در آنکارا یا استانبول مراجعه کنید و مدارک لازم را تحویل دهید. پس از صدور ویزا، وی اف اس ویزا و مدارک را برای شما ارسال میکند.

 

جهت اخذ وقت سفارت یا ویزای شینگن با کارشناسان ما تماس بگیرید

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *