وقت سفارت آمریکا از دبی

وقت سفارت آمریکا از دبی

وقت سفارت آمریکا از دبی از این جهت ضرورت دارد که ،قطعاً یکی از اصلی ترین مقاصد مردم دنیا از جمله ایرانیها برای مهاجرت، ادامه تحصیل، کار کردن و تفریح ایالات متحده آمریکا است؛ مقصدی که شاید مهمترین مرکز سیاسی، علمی و اقتصادی جهان نیز محسوب میشود. اما شرط ورود به این سرزمین پهناور، اخذ ویزای آمریکا، گرین کارت یا پاسپورت آمریکایی است. شهروندان ایرانی برای رفتن به ایالات متحده ملزم به دریافت ویزای آن هستند. جهت اخذ ویزای آمریکا باید ابتدا از سفارت این کشور وقت مصاحبه گرفت اما دولت آمریکا در خاک ایران سفارت ندارد بنابراین ایرانیها برای اخذ ویزا از طریق سفارتهای آمریکا واقع در کشورهای همسایه مانند گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی اقدام میکنند. در انتخاب سفارت باید دقت کرد چون اگر با زبان انگلیسی و زبان مردم کشوری که سفارت در آن قرار دارد؛ آشنا نباشیم شاید موفق به اثبات صلاحیت خود و بالطبع اخذ ویزای آمریکا نشویم. از این رو معمولاً ایرانیها برای گرفتن وقت سفارت آمریکا در دبی، ایروان یا آنکار اقدام میکنند که روند گرفتن وقت و اخذ ویزا از هر سه سفارت یکسان و مطابق با قوانین دولت آمریکا است. ما در این مقاله به نحوه گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی میپردازیم.

وقت سفارت آمریکا

سفارت آمریکا در دبی نسبت به سفارتهای این کشور در آنکارا و ایروان، افراد بیشتری را پذیرش میکند؛ بنابراین پروسه اخذ وقت و ویزا از این سفارت نسبتاً سریعتر است؛ به همین دلیل بیشتر ایرانیها از طریق سفارت آمریکا در دبی اقدام میکنند.

علاوه بر تسریع روند اخذ ویزا، گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی مزایای دیگری نیز دارد؛ به عنوان مثال سفارت در منطقه بر دبی شهر که امکانات رفاهی  و مسافرتی مطلوبی دارد؛ واقع است. همچنین در دبی پیکاپ ویزا ممکن است یعنی پس از مصاحبه، پاسپورت به متقاضی برگرداننده میشود تا به کشور برگردد و بعد پاسپورت را از طریق یک نماینده قانونی برای صدور ویزا به سفارت باز پس دهد. علاوه بر اینها افسران صدور ویزا در این سفارت به زبان فارسی مسلط هستند؛ بنابراین متقاضی در برقراری ارتباط و محرز کردن صلاحیت خود به مشکل برنمیخورد.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی

  • فرمهای اداری مربوطه از جمله فرم DS-160
  • عکس پرسنلی که در سال جاری گرفته شده باشد.
  • رسید پرداخت هزینه­های سفارت

روند گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از دبی باید ابتدا فرم آنلاین DS-160 را به زبان انگلیسی تکمیل کنید. در این فرم باید به یک سری سوالات شخصی و سوالاتی در مورد دلیل و انگیزه شما از سفر به ایالات متحده پاسخ دهید. DS-160 را با وسواس خاصی پر کنید زیرا سفارت هر اشتباهی را تخلف قلمداد و درخواست شما را رد میکند. همچنین از بیان اطلاعاتی که قادر به اثبات آنها نیستید جداً بپرهیزید چون ممکن است در روز مصاحبه مدارکی دال بر صحت اطلاعات وارد شده از شما بخواهند. پس از ثبت نهایی این فرم، یک کد پیگیری دریافت خواهید کرد که لازمه گرفتن وقت است. در مرحله بعد، لیست وقتهای سفارت برای شما نمایش داده میشود که وقتهای آزاد با پس زمینه سبز رنگ نشان داده میشوند. مناسبترین وقت را رزرو و هزینه را پرداخت کنید. در زمان مقرر باید به سفارت مراجعه کنید؛ حضور تمام متقاضیان در هر سن و شرایطی الزامی است.

 

 

جهت اخذ وقت سفارت یا ویزای شینگن با کارشناسان ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *