وقت سفارت آمریکا از آنکارا

وقت سفارت آمریکا از آنکارا

معمولاً ایرانیهایی که قصد مهاجرت، کار کردن، ادامه تحصیل یا سفرهای تفریحی به خارج از کشور را دارند؛ توجه ویژه­ای به ایالات متحده آمریکا دارند اما ورود ایرانیها به خاک ایالات متحده منوط به اخذ ویزای این کشور پهناور است. از طرفی دیگر چون دولت آمریکا هیچ نماینده­ای برای انجام امور کنسولی از جمله صدور ویزا در ایران ندارد؛ ایرانیها برای اخذ ویزای این کشور از سفارتهای آمریکا واقع در شهرهای آنکارا ( وقت سفارت آمریکا از آنکارا )، دبی یا ایروان وقت میگیرند. اگرچه مراحل گرفتن وقت از هر سه سفارت مذکور یکسان و براساس قوانین آمریکا است اما هریک مزایای خاص خود را دارند. در این مطلب به گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا میپردازیم.

وقت سفارت آمریکا

سفارت آمریکا در محله kavaklider آنکارا واقع است و معمولاً یک تا دو ماه پس از دریافت درخواست به متقاضی وقت میدهد؛ بنابراین درخواست خود را به موقع ارسال کنید تا مبادا سفرتان به تعویق بیفتد. یکی از مزایای گرفت وقت از آنکارا این است که میتوانید در همان روز مصاحبه به آنکارا سفر کنید و در همان روز هم برگردید بنابراین متحمل پرداخت هزینه­های جانبی مانند هزینه اقامت در این شهر نخواهید شد. همچنین متقاضیان بالای ۸۰ سال و پایین ۱۴ سال از مراجعه حضوری به این سفارت معاف هستند. علاوه بر اینها به دلیل تسلط افسران صدور ویزا به زبان فارسی برای برقراری ارتباط و انجام مصاحبه مشکلی نخواهید داشت. اما متاسفانه امکان پیکاپ ویزا از این سفارت برخلاف سفارتهای آمریکا در دبی و ایروان ممکن نیست.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا

  • فرمهای اداری مربوطه از جمله فرم DS-160
  • عکس پرسنلی که در سال جاری گرفته شده باشد.
  • رسید پرداخت هزینه­های سفارت

روند گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا

برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا باید ابتدا فرم آنلاین DS-160 را به زبان انگلیسی تکمیل کنید. در این فرم باید به یک سری سوالات شخصی و سوالاتی در مورد دلیل و انگیزه شما از سفر به ایالات متحده پاسخ دهید. DS-160 را با وسواس خاصی پر کنید زیرا سفارت هر اشتباهی را تخلف قلمداد و درخواست شما را رد میکند. همچنین از بیان اطلاعاتی که قادر به اثبات آنها نیستید جداً بپرهیزید چون ممکن است در روز مصاحبه مدارکی دال بر صحت اطلاعات وارد شده از شما بخواهند. پس از ثبت نهایی این فرم، یک کد پیگیری دریافت خواهید کرد که لازمه گرفتن وقت است. در مرحله بعد، لیست وقتهای سفارت برای شما نمایش داده میشود که وقتهای آزاد با پس زمینه سبز رنگ نشان داده میشوند. مناسبترین وقت را رزرو و هزینه را پرداخت کنید. در زمان مقرر باید به سفارت مراجعه کنید.

 

جهت اخذ وقت سفارت با کارشناسان ما تماس بگیرید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *