واچر هتل برای سفارت

واچر هتل برای سفارت

قبل از توضیحات واچر هتل برای سفارت به معنب ان میپردازیم .معنای لغوی واچر، سند و مدرک است و اصطلاحاً به رسید رزرو هتل، واچر هتل گفته می­شود که توسط بخش رزرواسیون هتل صادر و به صورت مستقیم یا اینترنتی به متقاضی تحویل داده می­شود. اما اصلاً چه نیازی به دریافت واچر هتل داریم؟ واچر هتل یکی از اسناد لازم برای اخذ ویزای توریستی کشورهای مختلف است. همچنین یکی از مدارک موردنیاز برای ورود به خاک برخی از کشورهاست؛ در واقع گاهی در مرزهای ورودی کشور مقصد، مامور رسیدگی به مدارک، واچر رسمی هتل را نیز چک می­کند تا از محل اقامت مسافر مطمئن شود.راستی دور ارائه واچرهای صوری یک خط قرمز پر رنگ بکشید زیرا سفارت با دقت و وسواس خاصی همه اسناد و مدارک از جمله واچر هتل را بررسی می­کند و اگر واچر ارائه شده صوری باشد؛ درخواست اخذ ویزای شما را ریجکت می­کند. علاوه بر این توجه داشته باشید رسیدی که برای دریافت ویزای آلمان، اتریش یا فرانسه ارائه می­دهید حتماً روی سربرگ رسمی هتل باشد و به تایید بخش رزرواسیون هتل رسیده باشد.

واچر هتل برای سفارت

واچر هتل

معنای لغوی واچر، سند و مدرک و منظور از واچر هتل، تاییدیه ­ای مبنی بر رزرو هتل است که توسط هتل مربوطه صادر می­شود. به عبارت دیگر واچر هتل همان رسید رزرو هتل است که به صورت اینترنتی یا با مراجعه حضوری به هتل قابل دریافت هست.

ضرورت دریافت واچر هتل برای سفارت

یکی از مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای توریستی کشورهای مختلف مانند کشورهای عضو شنگن، واچر هتل است که نشان دهنده محل اقامت شما در کشور مذکور می­باشد. علاوه بر این گاهی در مرز ورود به بعضی از کشورها نیز ارائه واچر هتل الزامی است یعنی احتمال دارد که مامور رسیدگی به مدارک از شما واچر هتل را بخواهد.

دقت داشته باشید که برخی از آژانس­های مسافرتی اقدام به ارائه واچرهای صوری یا جعلی می­کنند. ارائه واچر صوری منجر به رد تقاضای اخذ ویزا می­شود زیرا سفارت خانه­ ها تمامی مدارک از جمله واچر هتل را با وسواس خاصی چک می­کنند.

توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای برخی از کشورها مانند اتریش، آلمان و فرانسه و یونان باید واچر هتل برای سفارت را روی سربرگ هتل مذکور با مهر و امضای بخش رزرواسیون آن ارائه دهید.

واچر رسمی هتل

یکی از مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کشورهای مختلف اعم از کشورهای عضو شنگن، واچر رسمی هتل است. واچر در لغت به معنای مدرک می­باشد و واچر رسمی هتل، رسیدی است که هتل مربوطه موقع رزرو هتل به متقاضی می­دهد. اخذ واچر هتل هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری ممکن است. بنابراین برای اخذ ویزا ملزم به اخذ واچر رسمی هتل هستیم اما این تنها دلیل تهیه واچر نیست؛ ممکن است که حین ورود به مرزهای کشور مقصد نیز ملزم به ارائه واچر رسمی هتل شوید تا مامور رسیدگی به مدارک از محل اقامت شما مطلع شود.

به این مهم توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای توریستی آلمان، فرانسه، اتریش و… باید واچر رسمی هتل روی سربرگ رسمی خود هتل تایپ شده باشد.متاسفانه برخی از آژانس ­ها در برابر دریافت مبالغ نسبتاً هنگفتی اقدام به تهیه واچرهای صوری و جعلی می­کنند که این امر منجر به رد شدن درخواست اخذ ویزا می­شود زیرا سفارت با دقت تمام مدارک از جمله واچر هتل را بررسی می­کند پس برای دریافت واچر واقعی هتل کاملاً مراقب باشید.

 

رزرو هتل برای سفارت

اگر تا به حال برای دریافت ویزای توریستی کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی اقدام کرده باشید احتمالاً با موضوع رزرو هتل برای سفارت آشنایی دارید. در واقع یکی از مدارک ضروری برای اخذ ویزای توریستی، رزرو رسمی هتل یا همان واچر هتل است. منظور از واچر، سند و مدرک و منظور از رزرو هتل برای سفارت، مدرکی گواه بر رزرو هتل در کشور مقصد است. واچر هتل یا تاییدیه رزرو هتل برای سفارت همان رسید رزرو هتل است که هتل مذکور به متقاضی ارائه می­دهد. سفارت بعضی از کشورها مانند آلمان، اتریش و فرانسه تنها در صورتی واچر ارائه شده را تایید می­کند که روی سربرگ رسمی هتل مذکور تایپ شده باشد.

رزرو رسمی هتل فقط برای اخذ ویزا الزامی نیست؛ گاهی در مرزهای ورودی نیز ملزم به ارائه واچر هتل به مامور رسیدگی به مدارک هستید تا از محل اقامت شما در کشور مربوطه اطلاع پیدا کنند.

هنگام تهیه واچر هتل توجه داشته باشید که آژانس مسافرتی اقدام به اخذ واچر صوری نکند چون در این صورت سفارت درخواست شما مبنی بر اخذ ویزا را ریجکت می­کند حتی اگر سایر مدارکتان کامل باشد.

 

جهت اخذ وقت سفارت یا ویزای شینگن با کارشناسان ما تماس بگیرید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *