ثبت نام ویزای کانادا

ثبت نام ویزای کانادا

کانادا هر ساله پذیرای افراد زیادی از سرتاسر دنیا است؛ مسافران و مهاجرانی که برای استفاده از تخصص خود، پیدا کردن شغلی ایده­آل، ملحق شدن به خانواده خود، بازدید از جاذبه­های کانادا یا به قصد ادامه تحصیل وارد این کشور پهناور می­شوند. اگر جاذبه­های علمی، اقتصادی، گردشگری و… کانادا، شما را نیز برای سفر به این کشور وسوسه کرده است باید برای ثبت نام ویزای کانادا اقدام کنید.دولت کانادا، سه کارگزاری خود موسوم به وک (VAC) واقع در شهرهای ابوظبی، آنکارا و استانبول را به عنوان مرجع صادرکننده ویزا برای ایرانی­ها معرفی کرده است. وک با توجه به درخواست متقاضیان، ویزاهای مختلفی تحت عناوین single، multiple و supervisa صادر می­کند. دارندگان ویزای single فقط یک بار حق سفر به کانادا را دارند اما دارندگان ویزای multiple تا اتمام اعتبار ویزا می­توانند چندین مرتبه وارد خاک کانادا شده و خارج شوند. ویزای supervisa برای افرادی صادر می­شود که یکی از اعضای خانواده آنها دارای اقامت موقتی یا دائمی کانادا است. اعتبار supervisa ده سال است اما برای ایرانی­ها به صورت پنج ساله صادر می­شود چون حداکثر اعتبار گذرنامه­های ایرانی پنج سال است. والدین دانشجویان در حال تحصیل در کانادا می­توانند از این نوع ویزا بهره ببرند.

ثبت نام ویزای کانادا

برای دریافت ویزای کانادا باید از کارگزاری­های مذکور وقت بگیرید که این کار به دو روش حضوری یا draft و آنلاین صورت می­گیرد.

ثبت نام حضوری ویزای کانادا

اگر می­خواهید به صورت حضوری اقدام به ثبت نام ویزای کانادا بنمایید، باید فرم­های Application Form و Family Information را تکمیل کنید و به همراه سایر مدارک لازم اعم از گذرنامه و مدارک شناسایی به یکی از مراکز وک واقع در شهرهای ابوظبی، آنکارا یا استانبول تحویل دهید؛ سپس هزینه ثبت نام و انگشت نگاری را از طریق یکی از شعب بانک گارانتی ترکیه پرداخت نمایید. پس از انگشت نگاری، یک کد پیگیری به شما داده می­شود تا بقیه مراحل را از طریق این کد پیگیری کنید و گذرنامه­تان را نیز به شما پس میدهند تا بتوانید به کشور برگردید. تایید یا عدم تایید درخواستتان از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا

ثبت نام آنلاین ویزای کانادا درست مانند ثبت نام حضوری آن است با این تفاوت که به جای ارائه حضوری مدارک و فرم­های مربوطه باید آنها را در وبگاه رسمی کارگزاری کانادا بارگذاری کنید. بعد از ثبت نام آنلاین تا سی روز وقت دارید که جهت انجام امور انگشت نگاری به صورت حضوری به کارگزاری موردنظر مراجعه کنید. تایید یا عدم تایید درخواست نیز مانند ثبت نام حضوری از طریق ایمیل اطلاع داده می­شود.

به این مهم توجه کنید که انجام مراحل مذکور حدود دو ماه زمان میبرد پس به موقع اقدام کنید تا سر وقت راهی سفر شوید. همچنین هزینه انگشت نگاری شامل حال افراد زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال نمی­شود.

جهت درخواست وقت سفارت و ثبت نام ویزای کانادا با شماره ۰۹۹۰۱۸۶۹۵۱۹ تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *