انگشت نگاری سفارت کانادا

انگشت نگاری سفارت کانادا

قبل از سفر به کانادا برای گرفتن ویزای کانادا احتیاج به انگشت نگاری سفارت کانادا می باشد . انگشت نگاری سفارت کانادا از دبی یا انگشت نگاری سفارت کانادا از ترکیه می تواند انجام شود. همانطور که میدانید کانادا یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیاست، بنابراین ویزای این کشور نیز متقاضیان زیادی دارد. مراجع صادرکننده ویزای کانادا، شرکتهایی رسمی به نام وک (VAC) هستند. متاسفانه دولت کانادا در ایران نماینده¬ای برای انجام امور کنسولی از جمله صدور ویزا ندارد. به همین دلیل دولت کانادا سه کارگزاری وک واقع در شهرهای همسایه ابوظبی، آنکارا و استانبول را برای صدور ویزا و انجام امور انگشت نگاری از ایرانی ها معرفی کرده است.

انگشت نگاری سفارت کانادا

شهروندان ایرانی برای اخذ ویزای کانادا باید به یکی از کارگزاری های مذکور تقاضای صدور ویزا بدهند. برای انجام این امر هم میتوان به صورت آنلاین و هم حضوری اقدام کرد. در روش آنلاین باید تصویر مدارک لازم را در سایت وک بارگزاری کرد اما در روش حضوری باید مدارک را مسقیماً به وک تحویل داد. اگر به شیوه آنلاین عمل میکنید باید هزینه صدور ویزا و انگشت نگاری سفارت کانادا را با استفاده از کارت اعتباری پرداخت کنید و اگر به روش حضوری درخواست میدهید باید هزینه صدور ویزا را از طریق بانک بپردازید. لازم به ذکر است که معمولاً به درخواستهای آنلاین سریعتر جواب داده میشود اما معمولاً با تقاضاهای حضوری بیشتر موافقت میشود.

به هر حال چه به شیوه آنلاین و چه حضوری مدارک را ارائه دهید برای انجام امور انگشت نگاری سفارت کانادا باید حضوراً به وک مراجعه کنید. اگر مدارک را اینترنتی فرستاده¬اید تا سی روز بعد از ارسال مدارک وقت دارید که به وک رفته و اقدام به انگشت نگاری کنید اما اگر مداری را حضوری تحویل داده¬اید همان موقع از شما انگشت نگاری نیز به عمل خواهد آمد. در هر صورت لازم است بدانید که متقاضیان بالای ۸۰ سال و زیر ۱۲ سال از مراجعه حضوری و انجام امور انگشت نگاری معاف هستند. در هر دو راه بعد از انجام انگشت نگاری، تایید یا رد درخواستتان از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد شد.

 

 

جهت اخذ وقت سفارت یا ویزای شینگن با کارشناسان ما تماس بگیرید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *